Nowy Designer - zapisz się na szkolenie już dziś i odbierz najnowszą wersję

Helvar wypuścił ostatnio nową wersję aplikacji przeznaczonej do programowania systemów sterowania oświetleniem opartych na routerach 905/910/920.

Designer 5.3.1.0 to pierwsza komercyjna wersja wspierająca technologię Inteligent Colour (IC), czyli pozwalająca na obsługę zasilaczy/opraw DALI Typ 8, które na magistrali zajmują jeden adres DALI, a pozwalają na sterowanie więcej niż jedną barwą (RGB, Tunable White). Nowy Designer w sposób wygodny i intuicyjny pozwala na programowanie tego typu elementów. Oprócz tego Designer 5.3.1.0 to odświeżona szata graficzna i wiele nowych narzędzi przydatnych przy uruchamianiu systemu sterowania.

Według oficjalnych informacji od Helvara nowy Designer będzie jedynym obowiązującym, a wersja Designer 4.x nie będzie już rozwijana. Również nowo dostarczane routery będą posiadały już firmware zgodny z nowym Designerem. Posiadając nową wersje Designera można zaktualizować firmware routera do wersji zgodnej z nowym Designerem.

W związku z powyższym ACTE zdecydowało się po raz kolejny na odświeżenie swojej walizki szkoleniowo-prezentacyjnej, tak aby możliwe było zaprezentowanie funkcji Inteligent Colour (IC). Nowością tym razem będzie wykorzystanie w nowej wersji urządzeń firmy Virtual Extension, które współpracując z Helvarem, pozwalają w całości lub fragmencie zastąpić magistralę DALI komunikacją radiową pomiędzy elementami systemu DALI. Pozwoli to zaprezentować naszym klientom nowe możliwości, ważne szczególnie tam, gdzie prowadzenie kablowej magistrali DALI jest z pewnych względów utrudnione. Dodatkowo wykorzystanie Virtual Extension pozwala obejść ograniczenie 300m dla magistrali DALI.

Nowa walizka, jak i nowy cykl szkoleń z Designera ruszy już w listopadzie. Szkolenie pozwoli zapoznać się ze sposobem programowania w nowym Designerze, a uczestnicy po szkoleniu otrzymają od nas nową wersję Designera.