System sterowania oświetleniem firmy Casambi

System sterowania oświetleniem firmy Casambi

Fińska firma Casmbi prezentuje nowatorskie podejście do sterowania oświetleniem.

Przeznaczone jest ono przede wszystkim do zastosowań komercyjnych i biurowych. Dzięki niemu można na przykład w prosty sposób zmodernizować oświetlenie w biurze bez konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania na potrzeby magistrali sterującej.

System Casambi oparty jest na bezprzewodowej komunikacji Bluetooth Low Energy oraz topologii mesh. Elementy systemu sterowania mogą być montowane przy lub wewnątrz opraw oświetleniowych, a także w zasilaczach LED oraz puszkach instalacyjnych za tradycyjnymi łącznikami oświetlenia. Element CBU-TED umożliwia sterowanie oprawami ściemnianymi przy pomocy napięcia zasilania jak oprawy żarowe i halogenowe, jak również oprawami LED przeznaczonymi do tego typu ściemniania. Element CBU-ASD umożliwia sterowanie oprawami z interfejsem DALI oraz z interfejsem analogowym 0-10V i 1-10V. W tym przypadku obsługiwane są nie tylko standardowe oprawy DALI ale również oprawy DALI type 8 pozwalające na regulację temperatury bieli oraz oprawy RGB. CBU-ASD pozwala również na podłączenie do systemu tradycyjnego łącznika oświetlenia. Ponadto Casambi oferuje również dedykowany przycisk Xpress posiadający więcej funkcji, jak choćby sterowanie kolorem i temperaturą bieli.

Do konfiguracji i sterowania systemem producent dostarcza prostą w obsłudze aplikację przeznaczoną na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android. Przy jej pomocy w prosty sposób pogrupujemy urządzenia, edytujemy ich parametry, stworzymy harmonogramy zmienimy profil danego urządzenia, skonfigurujemy sceny dla przycisków i wiele więcej. Ponadto, gdy jakieś urządzenie mobilne z dostępem do internetu jest podłączone na stałe do systemu, to wtedy może pełnić rolę gatewaya do dedykowanej platformy cloud. Wtedy możemy naszym oświetleniem sterować poprzez internet z dowolnego miejsca.

Inne Aktualności: