Superkondensatory od Muraty EoL? Czy aby na pewno?

Superkondensatory od Muraty EoL? Czy aby na pewno?

Murata ogłasza koniec produkcji superkondensatorów. Co się stanie z kondensatorami z serii DMF?

          Tym którym oznaczenie DMF4B5R5G105M3DTA0 lub DMF3Z5R5G105M3DTA0 jest dobrze znane zapewnie włos zjerzy się na samą myśl o tym, że ten cieszacy się ogromną popularnością na rynku superkondensator nie będzie już więcej produkowany. Oznacza to bowiem nie tylko konieczność wprowadzenia zmian w projektach ale również poszkiania komponentu, który godnie zastąpi DMF'a nie tylko pod kątem parametrów czy jakości wykonania ale również i footprintu. Kolejnym równie kłopotliwym zagadnieniem jest konieczność poddania urzadzenia ponownej certyfikacji co jak wiadomo jest procesem nie tylko czasochłonnym ale i kosztownym.

          Zanim zdradzimy rozwiaznaie powyższego problemu i rozwiążemy zagadkę zniknięcia z rynku DMF4B5R5G105M3DTA0 oraz DMF3Z5R5G105M3DTA0 pozwolę sobie na krótki rys historyczny.

          Pierwszym na świecie producentem kondensatorów pryzmatycznych była wywodząca się z Australii firma Cap-XX. Murata jako światowej klasy producent odkupiła od Cap-XX licencję na produkcję superkondesatorów i w swojej japońskiej fabryce stworzyła do tego celu specjalną linię produkcyjną dzięki której zautomatyzowała i udoskonaliła proces produkcji. W zeszłym roku z uwagi na rozwój swojego biznesu Murata musiała podjąć decyzję o zaprzestaniu produkcji superkondensatorów. Doszło zatem do porozumienia pomiędzy producentami na mocy którego Cap-XX bedzie kontynuował produkcję po Mutara.

          I tutaj właśnie przechodzimy do rozwiazaia problemu wszystkich którym redesign spedzał sen z powiek. Na mocy powyższego porozumienia Cap-XX nie tylko przejmie prawa do produkcji serii DMF ale również przeniesie całą linię produkcyjną. Oznacza to, iż proces technologiczny i produkcja kondensatorów DMF4B5R5G105M3DTA0 oraz DMF3Z5R5G105M3DTA0 pozostaną bez zmian. Bez zmian pozostanie rówież Part Number nowych/starych komponentów. W praktyce dla wszystkich klientów korzystających do tej pory z produków Murata wiąże się to z możliwościa kontynualcji produkcji bez konieczności wprowadzania zmian w projektach i ponownej certyfikacji ich urządzeń.
 
         Aby uniknąć przerw w dostawach i wydłużonych lead timów zachęcamy aby już dzisiaj składać zamówienia na superkondensatory DMF4B5R5G105M3DTA0 oraz DMF3Z5R5G105M3DTA0.

Inne Aktualności: