Sterowanie oświetleniem z CASAMBI

Sterowanie oświetleniem z CASAMBI

Fińska firma Casambi, znana z bezprzewodowego systemu sterowania oświetleniem opartego na technologii Bluetooth Low Energy prezentuje kolejny element systemu.

CBU-PWM4 jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku poszukującego rozwiązań przeznaczonych do sterowania oświetleniem RGB, RGBW, Tunable White oraz dekoracyjnym. Właśnie dzięki CBU-PWM4 można prosto zintegrować oświetlenie stałonapięciowe jak kolorowe paski LED oraz stałonapięciowe moduły LED.

CBU-PWM4 posiada 4 kanały wyjściowe, które pozwalają na indywidualne sterowanie nawet czterema różnymi kolorami (np.RGBW). W przypadku, jeśli chcemy wykorzystać go do sterowania oświetleniem Tubable White (biały ciepły i zimny) wykorzystujemy jedynie dwa z czterech kanałów.

Układ zasilany jest z zewnętrznego zasilacza od 12-24V DC oraz dysponuje sumaryczną mocą wyjściową do 6W, która można dowolnie dzielić na dostępne 4 kanały. Posiada zabezpieczenie przed przekroczeniem napięcia zasilania oraz na zwarcie na wyjściu.

Układ znakomicie współpracuje w sieci z pozostałymi elementami systemu sterowania Casambi, a konfiguracji i sterowania systemem producent dostarcza prostą w obsłudze aplikację przeznaczoną na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android. Przy jej pomocy w prosty sposób pogrupujemy urządzenia, edytujemy ich parametry, stworzymy harmonogramy zmienimy profil danego urządzenia, skonfigurujemy sceny dla przycisków i wiele więcej. Ponadto, gdy jakieś urządzenie mobilne z dostępem do internetu jest podłączone na stałe do systemu, to wtedy może pełnić rolę gatewaya do dedykowanej platformy cloud. Wtedy możemy naszym oświetleniem sterować poprzez internet z dowolnego miejsca.

Inne Aktualności: