MRX - modularny router przemysłowy

MRX - modularny router przemysłowy

Pod koniec 2017 roku czołowy niemiecki producent routerów przemysłowych firma Insys-icom wprowadził na rynek nową serię produktów pod nazwą MRX.

Ta w pełni modularna konstrukcja, składająca się z korpusu oraz kart rozszerzeń, dostępna jest w dwóch rozmiarach: trzykartowej MRX3 i pięciokartowej MRX5. Dzięki temu można skomponować urządzenie o parametrach oraz interfejsach pasujących do konkretnej aplikacji oraz pozostać otwartym na nowe wzywania mogące pojawić się w przyszłości.

Na chwilę obecną producent daje nam do dyspozycji następujące opcje kart:

  • 4-portowy przełącznik Ethernet 10/100 Mb/s MRcard ES,
  • modem GSM/UMTS/LTE z dwoma wejściami cyfrowymi MRcard PL,
  • wejścia szeregowe RS 232/485 oraz dwa wejścia i dwa wyjścia cyfrowe MRcard SI,
  • modem xDSL oraz dwa wejścia cyfrowe MRcard PD
  • zasilacz z dwoma wejściami cyfrowymi MRcard PM (wyłącznie z kartą MRcard ES)


Rys. 1. Przykładowe konfiguracje sprzętowe.

Modularność konstrukcji sprzętu teleinformatycznego nie jest rzeczą nową na rynku, choć na tym poziomie cenowym i aplikacyjnym to rzadkość. MRX zapewnia najnowszą technologię, wysoką moc obliczeniową i elastyczność we wszystkich aspektach. W pełni modułowa koncepcja umożliwia przyjazną cenowo rozbudowę, modyfikację lub unowocześnienie posiadanego sprzętu. Jednym słowem - korzystasz z optymalnego stosunku ceny do jakości, funkcjonalności, wydajności i długiej żywotności.

Niewykorzystywane gniazda kart można zaślepić do w oczekiwaniu na to, co przyniesie przyszłość. Jeśli zajdzie potrzeba po prostu zamów odpowiednią kartę MRcard i zainstaluj w swoim routrze. Producent zamierza regularnie rozszerzać funkcjonalność MRX poprzez wdrażania nowych kart. Jak podkreśla inspiracją do ich opracowywania są sami klienci, zgłaszający konkretne oczekiwania w zakresie portów, protokołów oraz technologii. Dzięki temu beneficjentami staje się cała rodzina użytkowników tego urządzenia.

Integralną częścią routera, podobnie jak poprzednich produktów Insys-icom, jest zbiór aplikacji do monitorowania pracy zewnętrznych sterowników o nazwie icom Data Suite. Standardowo dostępne są protokoły Modbus, Siemens S7 oraz CODESYS. Dzięki nim MRX staje się inteligentnym monitorem, na bieżąco śledzącym wybrane parametry i wysyłającym za pośrednictwem SMS, e-mail, MQTT lub HTTP komunikaty o statusach i awariach. icom Data Suite dostarcza wbudowane konektory do wielu popularnych serwisów chmurowych IoT co uprasza i skraca czas integracji.

Jakby tego było mało, MRX umożliwia tworzenie własnych funkcjonalności i aplikacji w środowisku programistycznym Linux i technologię kontenerów LXC icom SmartBox. Daje to dodatkową elastyczność oraz wydajność w zakresie realizowanych procesów oraz dopasowania funkcjonalności routera do konkretnych potrzeb. Router udostępnia część swoich zasobów do uruchomienia programów, które pozwolą na kolekcję i obróbkę danych, monitoring i alarmowanie, wizualizację poprzez wewnętrzny web serwer, konwersję protokołów, dynamiczna rekonfigurację i wiele innych.

Reasumując, MRX to nowoczesny router przemysłowy o olbrzymich możliwościach funkcjonalnych i konfiguracyjnych, a dzięki modułowej konstrukcji gwarantuje elastyczność i ochronę wartości przez wiele lat.

Inne Aktualności: