ACTE na Securex 2018 - nasza relacja

Największe targi systemów alarmowych, zabezpieczeń oraz technologii budynkowych w Polsce, tj. SECUREX 2018 właśnie dobiegły końca.

Dziękujemy wszystkim naszym gościom oraz zwiedzającym za zainteresowanie naszą ofertą, odwiedzenie naszego stoiska oraz za interesujące rozmowy.

Nasz zespól przybliżał zwiedzającym ofertę dwóch naszych partnerów handlowych będących w ofercie ACTE Building tj. IDESCO oraz COBS.

IDESCO, z udziałem CEO Jariego Valtonena, prezentowało dobrze już znane na polskim rynku czytniki, bazujące na otwartych standardach. Klienci o ograniczonym budżecie lub Ci, dla których bezpieczeństwo nie jest priorytetem, interesowali się naszymi prostszymi rozwiązaniami, czyli czytnikami z grupy 7 AH (Unique) oraz 7 C2.0 (odczyt numeru seryjnego kart z Mifare).

Klientom i użytkownikom obiektów, gdzie bezpieczeństwo jest kwestią najwyższej wagi, prezentowaliśmy najbezpieczniejsze, najlepiej zabezpieczone, w pełni szyfrowane rozwiązania wspierające technologię Mifare DESFire oraz LEGIC, serie 8 CD2.0 oraz 8 CL2.0.

Na koniec, absolutna nowość – EPC 2.0, czytnik dalekiego zasięgu UHF. Najważniejsza różnica między starszą wersją to zabezpieczenie wszystkich transakcji. Od teraz odczyt karty jest chroniony przy użyciu szyfrowania metodą AES-128.

COBS, przedstawił dwa rozwiązania bezprzewodowej komunikacji krytycznej, bazujących na technologii DECT IP, dedykowanych do różnych rynków. Tego typu rozwiązania, w dobie braku wykwalifikowanego personelu np. medycznego, pozwalają na lepsze i wydajniejsze wykorzystanie posiadanych zasobów, zwiększając jednocześnie jego bezpieczeństwo. Wszystkie zdarzenia w systemie są rejestrowane, co może być również bardzo ważne w przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych w postępowaniach sądowych o błędy w sztuce, między innymi lekarskiej.

SMART1 – telefony najczęściej stosowane w służbie zdrowia. Bardzo zaawansowane, wyposażone w najnowocześniejsze technologie ( BLE oraz NFC) oraz pracujące na systemie operacyjnym Android. Dzięki temu, zastosowanie oraz dostęp do aplikacji mobilnych jest praktycznie nieograniczony.

Telefony serii C31XX – przeznaczone do ciężkich warunków środowiskowych i pracy, wyposażone w wiele ważnych czujników takich jak: bezruchu, upadku oraz przyspieszenia. Tam gdzie bezpieczeństwo personelu jest priorytetem, telefony są wyposażone w bardzo precyzyjną lokalizację, specjalne przyciski alarmowe oraz zawleczkę, której oderwanie skutkuje natychmiastowym wezwaniem pomocy.

Dodać należy, że obydwa systemy są zarządzane dedykowanym oprogramowaniem CMS, które zarządza wszystkimi alarmami i komunikatami generowanymi przez COBS oraz zintegrowane systemy trzecie.

Raz jeszcze pragniemy podziękować wszystkim, którzy odwiedzili Targi SECUREX, a w szczególności nasze stoisko.

Do zobaczenia na kolejnej edycji, w roku 2020 !!!

Zespół ACTE Building